ÚVODNÍ STRÁNKA

„Centrum odborného vzdělávání pro nejmodernější technologie obrábění dřeva" vzniklo v roce 2012 na odloučeném pracovišti Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku.

Nachází se na odloučeném pracovišti ve vlastních prostorách v historické části areálu světoznámé firmy PETROF. V těsné blízkosti centra sídlí i další špičková firma T design, které se zabývá projektováním a CNC výrobou modelů.

 

Centrum odborného vzdělávání

V CNC centru probíhá každodenní výuka dle rozvrhu školy. Během týdne se zde vyučuje pro obory 1NS, 2U, 2T, 2S, 3T, 3NK, 3SH, 4SH a to celkem na 3 CNC strojích tj. na CNC laserovém gravírovacím stroji, na CNC soustruhu a na CNC frézovacím centru. Podmínkou pro obsluhu těchto strojů je zvládnutí alespoň základního ovládání příslušných grafických programů. Výuka tedy probíhá částečně v počítačové učebně, ve které se kreslí, modelují požadované součásti a vytváří se potřebný obráběcí program a částečně v CNC dílně kde probíhá vlastní obrábění požadovaného obrobku. CNC stroje se také každoročně využívají k tvorbě maturitních prací studentů Střední školy uměleckoprůmyslové hudebních nástrojů a nábytku.

 

Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové

Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku sídlí v areálu středních a vysokých škol na dohled historického centra Hradce Králové. Škola vyhlíží a žije mladě, ale její tradice sahají až do počátku výroby klávesových hudebních nástrojů v Čechách.

 

Vůně dřeva provází výuku mladých uměleckých řezbářů, truhlářů, tvůrců klavírů, kytar a také budoucích designérů a návrhářů nábytku. Absolventi školy nacházejí uplatnění v celé Evropské unii a také úspěšně pokračují v dalším studiu na vysokých školách. Web školy - hnn.cz

 

NÁSTĚNKA

hot news 27.09.2018: Přihlašte se na podzimní LASER CAMP do 19. října

 04.06.2018: Prázdninový Laser Camp se bude z důvodu rekonstrukce konat pouze v říjnovém termínu.

 06.06.2016: Frézování prototypu profilovaného sedáku

 21.04.2016: Realizace maturitních prací - křeslo, šablony kytar

 09.02.2016: Škola upgraduje na Autodesk Inventor 2016 a školení na InventorCAM 2015Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj www.rada-severovychod.cz